Fuar takvimini incelemeyi unutmayın. 2014 ve 2015 güncel etkinliklerini gerçek zamanlı takip edin.

Fuar takviminde, Türkiye’de gerçekleşecek fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde Tüyap, İstanbul Fuar Merkezi, Cnr Fuar alanlarında, farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. KOBİ’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2014 Güncel Fuar Takibi

Eyl
18
Per
2014
Ankara Makine Sanayi Fuarı @ Ostim Stadyumu
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 18:00

Ankatek 2014, Ankara makine imalatı, metal işleme ve otomasyon teknolojileri fuarı.

Makine, enerji, metal işleme, kaynak, otomasyon, elektrik, elektronik, akışkan, kalıp, klima, kompresör, makine yan sanayi ve mobilya.

Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı İstanbul @ CNR EXPO
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 19:00

Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı

Türkiye’de markalaşmayı başarmış, büyüme potansiyeli olan çeşitli sektörlerden birçok firmanın bayilik ve franchising fırsatları değerlendirilebilecek. Özellikle girişimcilerin yeni fırsatları bulabilecekleri ve yatırım yapabilecekleri alanları tespit etmeleri açısından faydalı olacak.

ISAF Güvenlik Fuarı İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 18:00

Güvenlik sistemleri ve hizmet, alarm, CCTV, kamera, geçiş kontrol, RFID, araç güvenlik ve çevre güvenlik uygulama ve hizmetleri.
IT Security 2014, ağ güvenliği, veri güvenliği, antivirüsler, donanım güvenliği, bilgi güvenliği, data güvenliği.
Smart Houses 2014, akıllı binalar ve bina otomasyonu; bina otomasyon ve yönetim sistemleri, izleme sistemleri, uzaktan kontrol, akıllı bina teknolojileri.

İstanbul Gıda Fuarı Foodtech @ Tüyap İstanbul
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 18:00

İstanbul gıda-tek fuarı; gıda ve içecek teknolojileri, gıda güvenliği, katkı ve yardımcı maddeler, soğutma, havalandırma, depolama sistemleri ve lojistik fuarı.

Türkiye’deki ekonomik ivmelenmeyle beraber, üretimin standartları değişmektedir. Gıda, tekstil, mobilya ve daha birçok sektörde faaliyet gösteren KOBİ’ler için yeni dönemde, ambalaj ve paketlemeye yönelik değişimler olacaktır. Avrupa Birliğine uyum sürecinde atık yönetimi politikaları çerçevesinde yeni düzenlemeler yapılmakta, çevreci oluşumlar ve gıda güvenliği konuları, ihracatçılar için ön plana çıkmaktadır.

İstanbul uluslararası ambalaj endüstrisi fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek.

Başlıca fuar konuları:

Süt ürünleri; mandıra ve sütçülük ekipmanları, süt sağma araçları, mandıra süt toplama ekipmanları, işleme-otomasyon ve kontrol teknolojileri, komple işleme ve üretim hatları, homojenizatör sistemleri, pastörizasyon sistemleri, UHT ve CIP sistemleri, separatör, sterilizasyon ve filtrasyon sistemleri, paslanmaz ürünler, pompa ve fittingler, soğutma sistemleri, depolama tankları, süt nakil isstemleri.

İçecek ve gıda; alkolsüz içecekler ve alkollü içecekler, komple üretim hatları, otomasyon ve kontrol teknolojileri, meyve işleme teknolojileri, alkol üretim makineleri, fermantasyon ve mayalama ekipmanları, filtrasyon ve sterilizasyon sistemleri, UHT teknolojileri, ısı eşanjörleri, pastörizatörler, depolama ve proses tankları, su dolapları ve pompaları, çay kahve makineleri, içecek otomatları, buz makineleri.

Et ürünleri; kırmızı et, kanatlı ve su ürünlerine yönelik kesimhane ve kesme teknolojileri, kesim hücrereli, donmuş et kesim makineleri, bıçaklar, ray sistemleri, taşıma sistemleri, işleme teknolojileri, komple et işleme ve otomasyon ekipmanları, kıyma makineleri, sucuk, salam ve sosis üretim ekipmanları, enjeksiyon ve presler, hamur arabaları, pişirme tütsüleme fırınlar, haşlama ekipmanları, paslanmaz ekipmanlar.

Un, ekmek, pasta ve çikolata; fırın ve ekipmanlar, komple üretim hatları, otomasyon sistemleri.

Gıda güvenliği, hijyen ve kalite kontrol; her türlü gıda ve içecek üretimine yönelik gıda güvenliği, kalite kontrol teknolojileri ve hizmetleri, laboratuvar ve analiz cihazları, tezgah ve donanımlar, test, ölçüm cihazları ve hizmetleri, hassas teraziler, termometreler, sıcaklık ve nem tayin cihazları, gıda PH metreleri, metal dedektörler, sensörler, yardımcı ekipmanlar, kalite kontrol cihazları, belgelendirme hizmetleri, izlenebilirlik sistemleri, danışmanlık ve eğitim hizmetleri, bilgisayar donanım ve yazılım hizmetleri, hijyen teknolojileri, hijyen sağlayıcı malzeme ve ekipmanlar, temizlik ve dezenfekte ürünleri, haşere mücadele ekipmanları, hijyenik zemin kaplama malzemeleri, hijyenik boya malzemeleri, hijyenik duvar ve tavan kaplama malzemeleri, hijyenik aydınlatma ekipmanları, personel ürün ve ekipmanları, biyoteknolojik ürünler.

soğutma, kavalandırma ve lojistik; soğuk odalar, panel ve kapı sistemleri, derin dondurucu sistemler, soğuk hava depolama sistemleri, frigorifik araç sistemleri, havalandırma, depolama ve lojistik teknolojileri, silo, tank, stok kontrol ekipmanları, kaldırma ve taşıma sistemleri, raflar, yükleme ve boşaltma sistemleri, lojistik hizmetleri, bilgisayar donanım ve yazılım sistemleri.

Gıda katkıları; her türlü gıda ve içecek ürünlerine yönelik aromalar, asitler ve asitliği düzenleyiciler, baharatlar, enzimler, hacim arttırıcılar, jelleştiriciler, kabartıcılar, kıvam arttırıcılar, koruyucular, maya, modifiye nişasta, nem tutucular, renklendiriciler, tatlandırıcılar, topaklanmayı önleyiciler, un işleme, vitaminler.

İzmir Tarım Hayvancılık Fuarı @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 18:00

İzmir tarım ve hayvancılık fuarları animalexpo ve agroexpo 2014; tarım teknolojileri, seracılık, hayvancılık, tohum, fidan, gübre, sulama, hayvan sağlığı teknolojilerinin tanıtımı yapılacak. Hayvancılık ve süt endüstrisi ile ilgili gelişmeler de fuarda takip edilebilir.

Agroexpo ile animalexpo fuarları İzmir’de eş zamanlı olarak düzenlenmektedir.

Van Turizm ve Seyahat Fuarı @ Tuşba Fuar Merkezi
Eyl 18 @ 10:00 – Eyl 21 @ 18:00

Van Doğu Anadolu Bölgesi’nin ekonomik kalkınmasında turizm yönüyle çok fazla imkan yaratabilecek özellikler barındırır. Alternatif turizm için ideal lokasyonlardan biridir, gelişime açıktır.

Eyl
24
Çar
2014
Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı @ TÜYAP Adana
Eyl 24 @ 11:00 – Eyl 28 @ 18:00

Adana mobilya ve dekorasyon fuarı 2014.
40 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuara 100’ün üzerinde firma katılacak. Ortadoğu ülkelerinden de yoğun talep gelmesi bekleniyor. Mobilyadan ev tekstiline ve dekorasyona kadar geniş bir yelpaze içinde gerçekleşecek.

Eyl
25
Per
2014
İstanbul Asansör Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Eyl 25 @ 10:00 – Eyl 28 @ 18:00

Asansör aksamı üreticileri, tedarikçileri ve taahhüt firmaları katılacak. Asansör ve yürüyen merdiven teknik olarak, İstanbul ve Türkiye genelinde inşaat altyapı sektörüne paralel olarak gelişen önemli bir daldır. Avrasya asansör fuarı 2014.

Texbridge İstanbul Tekstil Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Eyl 25 @ 10:00 – Eyl 27 @ 17:00

Texbridge 2014 (II) kumaş ve aksesuar fuarı, dünya modası ve ilkbahar yaz trendlerini tanıtacak. Hazır giyim ve konfeksiyon üreticileri başta olmak üzere, tasarımcılar, mümessil firmalar, zincir mağazaların yetkilileri ve perakendeciler katılacak. Dünya modasını ve trendleri takip eden porofesyonel katılımcıların hazırladığı kreasyonlar yeni üretim teknikleri ile birlikte çeşitli defileler eşliğinde fuar ziyaretçilerine sunulacak.

2014 (I) fuarı giriş biletinin indirimli fiyatı 24 TL olarak belirlenmişti.

Başlıca ürünler; hazır giyime yönelik dokuma, örme ve denim kumaşlar, iplik, aksesuar, askı, bilgisayar yazılım ve etiketleme sistemleri, etiket, fermuar, düğme, çıtçıt, transfer baskı, vatka.
Diğer ürünler; teknik ve performans özellikleri için imal edilen tekstil malzemeleri ve ürünleri. Texbridge yıl içinde iki kez düzenlenen ve tekstil sektörünün en önemli fuarıdır.

Destekleyenler,
İHKİB- Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği
UHKİB- Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği
TGSD- Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği
ETHİB- Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği
EHKİB- Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği
DENİB- Denizli İhracatçıları Birliği
OTİAD- Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği
MESİAD- Merter Sanayici İş Adamları Derneği
LASİAD- Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği
GAİB- Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri
DOSABSİAD- Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği
ÖRSAD- Örme Sanayiciler Derneği

Eyl
27
Cts
2014
İntermob Ağaç İşleme Makinesi Fuarı @ Tüyap İstanbul
Eyl 27 @ 10:00 – Eki 1 @ 18:00

Aşağıdaki fuarlar eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Intermob; uluslararası ağaç işleme makineleri, kesici takımlar, el aletleri fuarı.
Mobilya yan sanayi, aksesuarlar, orman ürünleri ve ahşap teknolojileri fuarı.

Uluslararası boyutta gerçekleşen fuarlara 80 ülkeden 700 katılımcı ve 50 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi beklenmektedir.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.