Fuar Takvimi

Kategori: Fuar&Etkinlik | 0

Fuar takviminde, Türkiye’deki fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelindeki tüm fuar merkezlerinde , farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. Kobi’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2015 Yılı Güncel Fuar Takibi

Oca
22
Per
2015
Emitt Turizm Fuarı @ Tüyap İstanbul
Oca 22 @ 10:00 – Oca 25 @ 18:00

EMITT 2015 Türkiye’deki turizm, seyahat ve otelcilik konulu en büyük sektör fuarıdır. Ağırlıklı olarak Doğu Akdeniz ülkelerinin turizm yatırımcılarının ve ülke temsilcilerinin katıldığı fuara tematik olarak her yıl farklı bir ülke konuk olmakta.

Emitt 2015 turizm fuarında Türkiye’nin tüm illerini de kapsayan özel bölüm bulunmaktadır. 81 ilden katılan temsilciler kendi bölgelerine has tüm sosyal, ekonomik ve kültürel faaliyetleri, ziyaretçilere ve farklı ülkelerden gelen katılımcılara tanıtabilmektedirler. El sanatları, yöresel yemekler, değişik tatlar ve folklor ile etkinlikler düzenlenmekte, tarihi ve coğrafyası detaylarla sunulmaya çalışılmaktadır. Bu bölümde Türkiye’deki tüm şehirlerle ilgili gezi, konaklama, seyahat bilgilerine ulaşılabilir.

Ayrıca kış turizmi, sağlık turizmi, termal tesisler, spa, golf, wellness konseptindeki çeşitli oteller EMITT İstanbul’da olacak. Seyahat acenteleri, hava yolu ve araç kiralama hizmeti veren firmalar da fuarda tanıtım yapacak.

Emitt 2015, birçok ülkenin kültürünü ve sosyal yapısını tanımak açısından ziyaret edilmesi gereken önemli bir fuardır. 2013 yılında Arjantin konuk ülke olarak tango ile fuara renk katmıştı 2014 yılı EMITT fuarı giriş ücreti 25 TL olarak belirlenmişti.

East Mediterranean International Travel Tourism Exhibition 2015

Oca
23
Cum
2015
Polonya Uluslararası Seyahat Fuarı @ Warsaw International Expocentre Expo XXI
Oca 23 @ 10:00 – Oca 25 @ 17:00

ITM Warsaw-International Travel Market 2015,
Avrupa’nın genelinden ve Türkiye’den turizm yatırımcıları, acenteler ve sektörle ilgilenen kesimler katılacak. ITM international travel market Warsaw adı altında gerçekleşen fuara yaklaşık 22 ülkeden 250 profesyonel turizm işletmesi katılmakta. Türkiye’deki endüstriyel turizm yatırımcıları için alternatif bir pazar olan Polonya nüfus ve kişi başına düşen milli gelir yönüyle Avrupa Birliğine üye ülkeler içinde son yıllarda önemli olmaya başlamıştır.

Oca
26
Pts
2015
Mosshoes Ayakkabı Çanta Aksesuar Fuarı @ Metro Myakinino
Oca 26 @ 10:00 – Oca 29 @ 18:00

Mosshoes Moskova ayakkabı fuarı 2015; Rusya’da her yıl 4 defa gerçekleşen geniş çaplı ayakkabı ve çanta fuarıdır. Global katılımcı sayısı dikkate alındığında uluslar arası rakipleri takip etmek için değerlendirilebilir.

Mosshoes
Shoes, accessories and bags
Starts: 09/09/2014 10:00AM

Ends: 2014-09-12

Myakinino, Krasnogorsk, Moskovskaya oblast
P.O. Box: 143400
Moscow
Russia
Oca
27
Sal
2015
ColombiaTex Fuarı @ Plaza Mayor Convention Center
Oca 27 @ 09:00 – Oca 29 @ 18:30

ColombiaTex tekstil fuarı 2015; tekstil moda, aksesuar, ev tekstili, ayakkabı, deri, makine, testil kimyasalları.

Türk girişimci ve yatırımcıları 600 milyon nüfusa ulaşan Güney Amerika pazarı ile ticaret hacmini genişletecek. Özellikle Kolombiya 65 milyar dolarlık ticaret hacmiyle her geçen yıl gelişiyor. Bu fuarla Türk tekstil sektörü temsilcileri, Kolombiya’dan Şili’ye kadar uzanan coğrafyada markalarını temsil edebilecek.
Kolombiya ile ticaret;
Tekstil ithalatına %5-20 arasında vergi uygulanıyor,
Toplam ticaret hacminin yaklaşık %12’sini Tekstil Sektörü oluşturuyor,
Türkiye ile ticaret hacmi yaklaşık 500 milyon USD,
Kolombiya özellikle denim üreticilerinin merkezi,
Dünyanın en renkli fuarlarından biri,
Türk Katılımcılar için bilgi;
Katılım %50 devlet destekli,
Fuara yaklaşık 20 bin ziyaretçi bekleniyor ve yarısı potansiyel alıcı.

İstanbul Mobilya Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 27 @ 10:00 – Şub 1 @ 17:00

170 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörü, özellikle Afrika, Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Avrasya Cumhuriyetleri’nden gelecek alım heyetleri sayesinde 2015-2016 yılları için %20 ihracat artışı hedeflemektedir. Genel katılımcılar içinde %10-15 yabancı payı beklenmektedir.

Sanayi kuruluşlarında çalışan endüstriyel tasarımcılar, mobilya dekoratif ev eşyaları konusunda faaliyet gösteren KOBİ işletmeleri ve tasarımcıları, iç mimarlık ofisleri ve üniversite öğrencileri İstanbul mobilya fuarını ziyaret etmemliler. Ayrıca bu fuar, ambalaj ve paketleme konusunda çalışan tasarımcı ve girişimcilere de fikir verebilir.

Başlıca ürünler; ev mobilyası, oturma grupları, bebek, çocuk, genç odaları, yatak odası, modüler mobilya, aksesuarlar, sandalye, mutfak mobilyası, araç ve gereçler ile diğer hizmetler, ofis mobilyaları özel bölümü.

İstanbul mobilya fuarı (IFF) ve ISMOB 2015 mobilya fuarı eş zamanlı gerçekleşen fuarlardır.

Oca
29
Per
2015
Avrasya Tarım Fuarı İstanbul @ Tüyap İstanbul
Oca 29 @ 10:00 – Şub 1 @ 17:00

Avrasya tarım ve hayvancılık fuarı 2015 İstanbul; tarımsal mekanizasyon teknolojileri, traktör yan sanayi, sera teknolojileri, su ve sulama teknolojileri, gübreler, zirai ilaçlama, tohum, fide, fidan ve bahçecilik, ekolojik tarım, tarımsal hizmetler, agro bilişim, canlı hayvan yetiştiriciliği, hayvansal üretim makineleri ve tavukçuluk alanlarındaki yenilikler sergilenecek.

Şub
4
Çar
2015
İzmir IF Wedding @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Şub 4 @ 10:00 – Şub 7 @ 18:00

İzmir evlilik fuarı 2015 “If Wedding” gelinlik, damatlık, abiye giyim, abiye ve gelinlik kumaş çeşitleri ile tekstil aksesuarının sergileneceği sezon fuarı.

Şub
5
Per
2015
Gaziantep Gıda Tarım Fuarı @ OFM Gaziantep
Şub 5 @ 10:00 – Şub 8 @ 17:00

Gaziantep’te tarım, gıda, hayvancılık, ambalaj teknolojileri ile ilgili gaptarım ve gapfood fuarları eş zamanlı olarak düzenlenecek. Çevre illerden başta Adana ve Mersin olmak üzere Osmaniye, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’dan ziyaretler gerçekleşecek.

IFEXPO Çorap İç Giyim Fuarı İstanbul @ Tüyap İstanbul
Şub 5 @ 10:00 – Şub 7 @ 18:00

2015 İstanbul çorap ve iç giyim fuarı, kadın, erkek, çocuk modellerinin tanıtımı ve defileler ile gerçekleşecek. IFEXPO 2015’de mayo, bikini ve deniz kıyafetleri ile ilgili ürünler de bulunabilmektedir. İç giyim üretimi konusunda dünyadaki tecrübesiyle anılan Türk üreticiler yeni marka ve hedefleriyle sektörü temsil edecek. Yeni teknoloji elektronik çorap makinelerini de bu fuarda incelemek ve ağırlıklı olarak kadın çoraplarına yönelik yeni model ve katalog temin etmek mümkün. Türk üreticiler için başlıca hedeflenen pazarlar Avrupa, İskandinavya ve Rusya’dır.

Yurt içi ve yurt dışı zincir mağazalarının temsilcileri, moda tasarımcıları, toptancı ve perakendeciler başlıca ziyaretçiler olacaklar.

Başlıca ürünler ise; soket çorap, bayan ince çorap, çocuk ve bebe koton külotlu çorap, spor çorabı, teknik çorap, iç giyim, pijama, gecelik, sabahlık, fonksiyonel giyim, ev giysileri, plaj giysileri, mayo, bikini, iç giyim, çorap yan sanayi ve aksesuarlar.

İstanbul Hayvancılık Teknoloji Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Şub 5 @ 10:00 – Şub 8 @ 18:00

Animalia İstanbul 2015, hayvancılık, teknoloji, süt-besi endüstrisi, organik süt ve et ürünleri fuarı. Ürün ve hizmetler; süt ve besi sığırcılığı entegreleri, canlı hayvan ticareti, damızlık birlikleri, yem hammadde ve katkı üreticileri, sperma, besleme, sulama sistemleri.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.

Yorum yazabilirsin, üyelik gerekmez