Fuar Takvimi

Kategori: Fuar&Etkinlik | 0

Fuar takviminde, Türkiye’deki fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelindeki tüm fuar merkezlerinde , farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. Kobi’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2015 Yılı Güncel Fuar Takibi

Kas
27
Per
2014
MADEN Türkiye Fuarı @ Tüyap İstanbul
Kas 27 @ 10:00 – Kas 30 @ 18:00

Bu fuar 2012 yılında gerçekleşmiştir. Sonraki fuar 2014 yılında gerçekleşecektir.
6. Madencilik, maden makine ve ekipmanları, iş makineleri fuarı.
Destekleyenler; Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı.

Ara
3
Çar
2014
Antalya Tarım GrowTech @ Antalya Expo Center
Ara 3 @ 10:00 – Ara 6 @ 17:00

Antalya tarım fuarı growtech 2014; Türkiye’nin ekonomik merkezlerinden olan Antalya, turizm endüstrisinin yanında tarım sektöründe de katkı sağlıyor. Fuar, tohumculuk, fidecilik, sebzecilik, gelişmiş meyvecilik, sera teknolojileri, sulama, bitki besleme, koruma, projelendirme ve ambalajlama gibi alanlarda faaliyet gösteren firmaların katılımıyla gerçekleşecek.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı yüzlerce katılımcının bulunacağı fuara 50 binden fazla ziyaretçi bekleniyor.

AYSAF Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Ara 3 @ 10:00 – Ara 6 @ 18:00

İstanbul uluslararası ayakkabı yan sanayi fuarı, AYSAF 2014;
Yan sanayi firmalarını, ulusal ve küresel ölçekte faaliyet gösteren kuruluşların satın alma ekipleriyle buluşturan önemli bir fuardır. AYSAF katılımcıları, fuarda yeni sezon ürünlerini iç ve dış pazarlara tanıtma imkanı bulabilecekler.
Avrupa’nın 2. büyük ayakkabı fuarı olma özelliği taşıyan AYSAF’a, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Rusya’dan ciddi alıcılar gelmektedir.

Başlıca ürünler; ayakkabı yan sanayi ürünleri, aksesuarlar, deri, suni deri, taban, tekstil kimyasalları, ayakkabı üretim makineleri, tasarım.

Ara
4
Per
2014
İzmir Turizm Fuarı @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Ara 4 @ 10:00 – Ara 7 @ 18:30

İzmir turizm fuarı 2014 Travel Turkey teması ile gerçekleşmekte. Turizmde yenilikleri yani alternatifi hedefleyen fuarın amacı; Türkiye’nin farklı noktalarını ve bu bölgelerin özelliklerini, yerli ve yabancı ziyaretçilere, turizm yatırımcılarına ve acentalara tanıtmak. İzmir turizm fuarı Akdeniz ve Anadolu coğrafyasının kendine has tüm turistik özelliklerini yansıtabilen bir platform özelliği de taşır. İşbirliği yapmak ve yeni bağlantılar elde etmek için İzmir turizm fuarı Aralık ayında 4 gün boyunca açık. 2014 yılı için konuk ülke İtalya.

İzmir tarih, deniz ve kültürel anlamda turizm endüstrisi içinde Türkiye hatta tüm Akdeniz Bölgesinde önemli bir şehirdir. Gelecek perspektifi içinde sağlık ve alternatif turizme yönelik yatırımlar da İzmir için ön plana çıkmaya başlamıştır. Sosyal ve ekonomik anlamda cazibe merkezi olma özelliği taşıyan İzmir önümüzdeki yıllarda şifalı suları ile alternatif tıp, sağlık ve termal turizmine yönelik SPA komplekslerinde uluslararası standartlarda hizmet verebilecek.

Fuarın son iki gününde katılımcı firmalar tüketicilere yönelik çeşitli etkinlikler yapacaklar.

Travel Turkey Izmir 2014
Effective communication platform for Eurasia and the Turkish tourism industry.
Starts: 12/04/2014 10:00AM

Ends: 2014-12-07:00.000

Mimar Sinan
Konak, Izmir
35220
Turkey
PLAST Eurasia İstanbul @ Tüyap İstanbul
Ara 4 @ 10:00 – Ara 7 @ 18:00

50 ülke, 1000’in üzerinde katılımcı ve 40 bin profesyonel sektör çalışanının ziyaret etmesi ile plastik ve kimya endüstrisi 2013 yılında %14 ekonomik büyüme hedefliyor.

Makine sanayi, kalıp, plastik geri dönüşüm teknolojisi ve geleceğin maddesi olarak nitelenen kompozit ile ilgili yenilikler takip edilebilecek. Bu fuar, KOBİ vasfındaki firmaların ar-ge faaliyetleri açısından, vizyon geliştirmelerine de katkı sağlayacaktır. Ayrıca yüksek yoğunluklu polietilen HDPE ürünleri ve bu teknolojiye ait gelişmeler de fuarda olarak.

Bursa Makine Elektronik Fuarları @ Bursa Fuar Merkezi
Ara 4 @ 11:00 – Ara 7 @ 18:00

Aşağıdaki 5 fuar eş zamanlı olarak 2014’de Bursa’da gerçekleşecektir.

1-Sac İşleme Teknolojileri Fuarı; sac, boru, profil işleme teknolojileri ve yan sanayileri.
2-BELEX; elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma, iletişim fuarı ve sempozyumu.
3-Metal İşleme Teknolojileri Fuarı; metal işleme makineleri, kaynak, kesme delme teknolojileri, el aletleri, pnömatik ve hidrolik.
4-Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı; endüstriyel malzemeler.
5-Borutek; çelik, boru bükme, kesme delme makineleri, çivi makineleri, tel makineleri.

Ara
10
Çar
2014
İstanbul Sağlık Ürünleri Turizm Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Ara 10 @ 10:00 – Ara 13 @ 18:00

İstanbul Health Expo, ameliyathane cihazları, aletleri ve donanımları, acil ve yoğun bakım ekipmanları, hasta yatakları, hastane mobilyaları, laboratuvar ekipmanları ve sağlık turizmine yönelik ürün ve hizmetler sergilenecek.

Sağlık Turizmi Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Ara 10 @ 10:00 – Ara 13 @ 18:00

Sağlık ve termal turizm fuarı 2014; SPA, welness alternatif turizme yönelik ürün hizmetler. Hastane ve bakım merkezlerinin hizmetleri yerli ve özellikle yabancı ziyaretçilere tanıtılacak.

Hastaneler, diş, saç ekme ve göz hastaneleri ile klinikleri, spa ve termal turizm tesisleri, estetik ve plastik cerrahi, dermatoloji alanları.

Ara
11
Per
2014
İzmir Ayakkabı Fuarı @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Ara 11 @ 10:00 – Ara 14 @ 18:00

İzmir 2014 ayakkabı fuarında, ayakkabı, çanta ve birçok aksesuarın yaz sezonu için hazırlanmış ürünleri sergilenecek. Lojistik avantajı, turistik özellikleri ve nüfus yapısı göze alındığında İzmir, ayakkabı üreticileri, perakendeciler ve tasarımcılar için de ideal bir şehirdir. İzmir’de gerçekleşen fuar ve organizasyonlar Avrupalı ithalatçıların da ilgi odağıdır.

Ayakkabı üretimi ve yan sanayisi Türkiye’de oldukça gelişen iş kollarındandır. Ayakkabı üretimi ile ilgili diğer önemli fuarlar yıl içinde İstanbul, Gaziantep’te gerçekleşmektedir.

Shoe World
Shoes, Bags and Accessories
Starts: 01/08/2015 10:00AM

Ends: 2015-01-11

Izmir International Fair Center
Izmir
35220
Turkey
Ara
17
Çar
2014
Gaziantep Ayakkabı Fuarı Gapshoes @ OFM Gaziantep
Ara 17 @ 10:00 – Ara 20 @ 18:00

Gapshoes 2014 2. kez gerçekleşecek. Ayakkabı, terlik, saraciye, deri, taban, aksesuar, yan sanayi ve ayakkabı makinesi üreticileri, mümessillik firmaları ve dergileri içeren fuara, başta Gaziantep olmak üzere, Adana, Çorum, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Antakya, Samsun ve Şanlıurfa’dan da firmalar katılacak. Ortadoğu ülkeleri ve Türki cumhuriyetler başta olmak üzere, yaklaşık 17 bin kişinin ziyareti bekleniyor. Yaklaşık 230 firma ürünlerini beğeniye sunacak. Fuar 4 gün sürecek.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.

Yorum yazabilirsin, üyelik gerekmez