Fuar takvimini incelemeyi unutmayın. 2014 ve 2015 güncel etkinliklerini gerçek zamanlı takip edin.

Fuar takviminde, Türkiye’de gerçekleşecek fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde Tüyap, İstanbul Fuar Merkezi, Cnr Fuar alanlarında, farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. KOBİ’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2014 Güncel Fuar Takibi

Ağu
14
Per
2014
Tekirdağ Tarım Fuarı @ Karaevli
Ağu 14 @ 10:00 – Ağu 17 @ 18:00

Tekirdağ Tarım ve Teknoloji Günleri

DLG (Alman Tarım Birliği) ve ÖÇP (Önder Çiftçi Projesi) tarafından Bursa’da düzenlenmişti. Açık alan uygulamalı Tarım fuarı Tekirdağ’da gerçekleşecek. Birçok tarım makinesi ve ekipmanlarını bu fuarda takip edebilirsiniz.

Ağu
29
Cum
2014
İzmir Enternasyonal Fuarı @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Ağu 29 @ 16:00 – Eyl 8 @ 23:00

Dünyanın en köklü uluslararası ticaret fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarı 2014′de 83. açılışını yapacak. Her yıl 60′dan fazla ülkeyi, 1000’in üzerinde firmayı, yerli yabancı 2 milyona yakın ziyaretçiyi ağırlayan İzmir Enternasyonal Fuarı (IEF), İzmir’in ve Türkiye’nin en gözde fuarıdır. 11 gün sürecek olan IEF, ticaret yönünün dışında eğlence ve kültürel alanda en zengin fuardır.

Izmir Enternasyonal Fuarı

Bu yıl lojistik teması ile konuk ülke İtalya. İzmir fuarında görülebilecek başlıca ürün ve hizmetler;

Gıda Ürünleri, teknolojileri ve yan sanayi (marka tescilli ürünler),
Binek otomobil, ticari araç ve otomobil yan sanayi ürünleri,
Bisiklet ve motosikletler,
Yapı malzemeleri ve inşaat teknolojisi,
İş makineleri, tarım makineleri,
İklimlendirme (ısıtma, soğutma) ve yan sanayi,
Elektrik , elektronik, bilgisayar , IT, telekomünikasyon ve enformasyon teknolojileri,
Makine, enerji (özellikle yenilenebilir enerji),
Finans Sektörü (banka, sigorta hizmetleri),
Termal turizm, SPA, sağlık turizmi,
Hizmet sektörü (nakliye, franchising, güvenlik ve temizlik şirketleri, ajans ve kurye hizmetleri),
Hediyelik eşya.

Izmir International Fair 2014 – IEF
Oldest tradeshow/fair in Turkey with various groups, simultaneous festival activities.
Starts: 08/29/2014 4:00PM

Ends: 2014-09-07:00.000

Mimar Sinan
Konak, Izmir
35220
Turkey
Ağu
31
Paz
2014
İtalya Ayakkabı Fuarı MICAM @ Fiera Milano
Ağu 31 @ 09:30 – Eyl 3 @ 19:00

İtalya ayakkabı fuarı, Avrupa pazarına yönelik yılda iki kez gerçekleşen perakende satış da yapılabilen önemli bir fuardır. Çanta, deri aksesuar, deri üretimi ve teknolojisine yöneliktir. Türkiye’den katılım gerçekleşmekte ve teşvik edilmektedir.

Fuara ziyaretçi olarak giriş ücretsizdir.

Eyl
3
Çar
2014
Züchex ve İdeal Home Fuarları @ Tüyap İstanbul
Eyl 3 @ 10:00 – Eyl 7 @ 18:00

Zuchex 2014 fuarı züccaciye, hediyelik eşya, dekoratif ev tekstili, elektrikli ev aletleri fuarı. Türk ve dünya markalarının teknoloji ve tasarımlarıyla oluşan, beyaz eşyadan küçük ev aletlerine kadar fonksiyonel ve en yeni ürünlerin bulunabileceği fuardır.

İdeal home fuarı; züccaciye, ev eşyaları ve çeyiz fuarı 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasında,

Cam ürünleri, çelik mutfak eşyaları, plastik, porselen ve seramik ürünler, elektrikli ev gereçleri, yapışmaz kaplama mutfak eşyaları, gümüş kaplama hediyelik çeşitleri, dekoratif mamuller, tekstil ürünleri ve binlerce hediyelik eşya çeşitleri.

Eyl
4
Per
2014
Ipack Ambalaj Gıda Sistemleri Fuarı @ CNR EXPO
Eyl 4 @ 10:00 – Eyl 7 @ 18:00

IPACK uluslararası ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri fuarı 2014.
Ürünlerin dizaynı ve görüntüsü çoğu zaman kalite hakkında bilgi verir. Ürünlerini, müşterilere ve beklentilere cevap verebilecek standartlara ulaştırmak isteyen işletmeler, ipack fuarını ziyaret ederek daha geniş bilgilere erişebilecekler.

İstanbul Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı @ CNR EXPO
Eyl 4 @ 10:00 – Eyl 7 @ 18:00

Helal Expo İstanbul 2014; helal usül ile üretilen tüm ürünler ve hizmetler.
Üreticiler, perakendeciler, ithalatçılar, ihracatçılar, distribütör ve toptancılar, yatırımcılar, tedarikçiler, hipermarket ve süpermarketlerin satınalma yetkilileri, otel ve restoran sahipleri, finans yetkilileri, islami federasyon ve derneklerin yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek.

Van İnşaat Fuarı @ Tuşba Fuar Merkezi
Eyl 4 @ 10:00 – Eyl 7 @ 18:00

İnşaat malzemeleri, yapı elemanları, iş makineleri ve ekipmanlar, belediye ihtiyaçları, kent mobilyaları, park bahçe düzenlemeleri, çevre teknolojileri

World Food İstanbul Gıda Ürünleri @ İstanbul Fuar MErkezi
Eyl 4 @ 10:00 – Eyl 7 @ 19:00

Gıda ürünleri ve teknoljileri fuarı, worldfood İstanbul.

Türkiye’nin alanında en büyük fuarı, sektörün devlerini bir araya getirip sektördeki gelişmeleri, yenilikleri ve fırsatları profesyonel ziyaretçiler için sergileyecek.

Eyl
9
Sal
2014
Moskova Ayakkabı Çanta Aksesuar Fuarı @ Metro Myakinino
Eyl 9 @ 10:00 – Eyl 12 @ 18:00

Mosshoes ayakkabı fuarı, Moskova Rusya’da her yıl 4 defa gerçekleşen geniş çaplı ayakkabı ve çanta fuarıdır. Global katılımcı sayısı dikkate alındığında uluslar arası rakipleri takip etmek için değerlendirilebilir.

Mosshoes
Shoes, accessories and bags
Starts: 09/09/2014 10:00AM

Ends: 2014-09-12

Myakinino, Krasnogorsk, Moskovskaya oblast
P.O. Box: 143400
Moscow
Russia
Eyl
11
Per
2014
Sign İstanbul Reklamcılık Fuarı @ Tüyap İstanbul
Eyl 11 @ 10:00 – Eyl 14 @ 18:00

Sign İstanbul 2014 dijital teknoloji, serigrafi teknolojisi, görsel iletişim, outdoor medya pazarlama fuarı.

Dijital teknoloji ürünleri,
Dijital baskı makineleri, dijital fotoğraf baskı makineleri, düz baskı makineleri, ink-jet baskı makineleri, elektrostatik baskı makineleri, laminasyon makineleri, lazer makineler, termal transfer baskı makineleri, cad-cam yazılımları, dijital fotoğraf makineleri, dijital fotoğraf baskı malzemeleri, görüntü ve resim tarayıcılar, rip yazılımları, transfer malzemeleri.

Serigrafi teknolojisi ürünleri,
Bilgisayarlı serigrafi sistemleri, çerçeve temizleme ekipmanları, emprime baskı ekipmanları, eritme ekipmanları, fırın ve kurutma ekipmanları, film yerleştirme ekipmanları, germe ekipmanları, ir, uv ve ekipmanları, otomatik turnikeli baskı makineleri, renk kontrol ekipmanları, serigraf baskı makineleri, serigrafik kabartma ekipmanları, silme ve pürüzsüzleştirme ekipmanları, temizleme tankları, uv polimerizasyon makineleri, bitirme malzemeleri, emprime baskı için toner, eriticiler ve kaplama çözücüler, ipek ve film, kağıt ve kartonlar, karanlık oda kimyasalları, sentetik film ve kalıplar, serigraf baskı mürekkepleri, serigrafi ürün ve aksesuarları, transfer destekleyiciler, transfer mürekkepleri, uv mürekkep, yapıştırıcılar, yardımcı ekipmanlar.

Görsel iletişim,
Reklam tabelaları, baskı uygulamaları, yönlendirme ve bilgi sistemleri, tasarım ve görüntü sistemleri, ses, ışık sistemleri, dekoratif aydınlatma.

Outdoor medya ve pazarlama,
Bilboard, duraklar, duvar ve çatı reklamları, led panolar, hareketli reklam panoları, metro ve havalimanları, mobil reklamlar, pos, yer grafikleri, satış noktası reklamları, sponsorluk hizmetleri, spor salonları, stadyum reklamları, dijital tabela.

CeBIT Bilişim Eurasia @ CNR EXPO
Eyl 11 @ 10:30 – Eyl 14 @ 19:00

Cebit bilişim konferansı ve fuarı 2014; teknoloji ve iletişim platformu cebit bilişime 1000′den fazla firmadan katılımcı ve 150 bin üzerinde ziyaretçi beklenmektedir. Bilişim sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeler, internetin ciddi gelişimi ve e-ticaretin yeni ekonomi içinde artacak olan payı göz önüne alındığında, dijital pazarlama ve satış konusunda küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin takip etmesi gereken çok önemli bir fuar. Mikro ölçekli işletmeler ve bireysel girişimciler de yeni trendleri takip edebilmeleri açısından fuara mümkünse katılmalı ya da ziyaret etmeliler.

2013′de gerçekleşen cebit bilişim fuarı ve sinerji zirvesinin başlıca konuları; politika ve toplum, mobil iletişim, veri işleme ve bulut teknolojisi, girişimcilik, eğitim teknolojisindeki yenilikler, savunma sanayi, uydu ve uzay teknolojisi, enerji ve ulaşımda bilişim teknolojilerinin kullanımıydı. Finans, devlet ve belediye hizmetlerinde teknoloji yoğun yeni standartlar ile Tayvan merkezli ürünlerin lansmanı yapıldı.

Bilişim sektörünün geçmişi, dünya ve Türkiye ile eş zamanlı ilerlese de kalkınma stratejisi olarak değil ekonomik nitelik olarak değerlendirilmektedir. Oysa bilişim teknolojileri, yenilikçi ve global düzeydeki erişimiyle kalkınmanın lokomotifidir.

Telekominikasyon alanında ciddi büyüme olsada bu alan girişimcilere yeni fırsatlar yaratabilecek düzeyde ve özellikle teoride gelişememekte. Türkiye’de donanım ağırlıklı gelişen bilişim sektörü tam olarak ithalata dayalıdır.

Yazılım sektörü diğer tüm sektörler ve alt sektörleri de etkileyecek, ihracat ya da ihracatı ciro bazında yükseltecek potansiyeli barındırır. Yazılım ve dolayısıyla bilişim sektörü bir ekonomi içinde faaliyet gösteren tüm sektörlerin birbirleri ile olan etkileşimine ciddi oranda katkı sağlayabilir. Daha da önemlisi dış pazarlarla entegrasyondur. Yazılımlar bilgi ve teknoloji transferi, pazarlama, yönetim, muhasebe vb. birçok konuda ticaretin küresel düzeyde yapılabilmesine ve geliştirlmesine katkı sağlayabilir.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.