Fuar takvimini incelemeyi unutmayın. 2014 ve 2015 güncel etkinliklerini gerçek zamanlı takip edin.

Fuar takviminde, Türkiye’de gerçekleşecek fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde Tüyap, İstanbul Fuar Merkezi, Cnr Fuar alanlarında, farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. KOBİ’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2014 Güncel Fuar Takibi

Eki
22
Çar
2014
Yöresel Ürünler Fuarı Antalya @ Antalya Expo Center
Eki 22 @ 10:00 – Eki 26 @ 20:30

Yöresel ürünler fuarı YÖREX 2014 Antalya’da gerçekleşmektedir. Fuarda geleneksel ve yöresel ürünler, tarım ürünleri, gıda ürünleri, el işi, el imali ürünler tüm Türkiye’den katılmcılar tarafından sergilenecek.

Eki
23
Per
2014
Ankara Yapı Fuarı Turkeybuild @ ATO Kongre ve Sergi Sarayı
Eki 23 @ 10:00 – Eki 26 @ 18:00

Ankara yapı fuarı 2014; yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri ile ilgili yenilikler sergilenecek. Şehirleşme, ulaşım, enerji ve çevre kriterlerine göre yeni trendler incelenebilir. Teknoloji ve geleceğin akıllı evleri ile yeni kentler.

Eki
29
Çar
2014
Premiere Vision İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Eki 29 @ 10:00 – Eki 31 @ 18:00

Premier vision dünya kentleriyle birlikte İstanbul’da gerçekleşmeye başlıyor.

Dokuma, örme ve denimden oluşan kumaş çeşitleri. Askı, bilgisayar etiketleme sistemleri, fermuar, düğme, çıtçıt, transfer baskı, vatka tela, dar dokuma üzerine aksesuar seçenekleri.

Eki
30
Per
2014
Mersin Turizm Seyahat Fuarı @ Yenişehir Fuar Merkezi
Eki 30 @ 10:00 – Kas 2 @ 17:00

Konaklama tesisleri, seyahat acentaları, yolcu taşımacılığı firmaları, turizm firmaları, dernek ve birliklerin katılımıyla gerçekleşecek.

Eş zamanlı yapılacak diğer fuar, Mersin otel ekipmanları, konaklama fuarı; yapı malzemeleri, mobilya ve aksesuarları, spor ve eğlence ürünleri, temizlik ürün ve hizmetleri, endüstriyel mutfak, servis ekipmanı ve malzemeleri.

İstanbul Oyuncak Fuarı Toyzeria @ İstanbul Fuar Merkezi
Eki 30 @ 11:00 – Kas 2 @ 18:00

Fuarda ticari amaçlı eğlence ve hobi ürünleri sergilenecek.
Fuar konusu; uyun ve oyuncak çeşitleri, elektronik oyuncaklar, eğlence araçları, masa oyunları, spor oyun alanları, araçlar ve lisans firmaların ürünleri bulunabilir.

Ticari amaçla düzenlenen fuara 16 yaşından küçükler alınmamaktadır.

Kas
3
Pts
2014
World Travel Market Londra @ ExCeL, London
Kas 3 @ 10:00 – Kas 6 @ 18:00

Turizm endüstrisinde Türkiye için en büyük üç pazardan biri olan İngiltere’de her yıl gerçekleşen turizm fuarı.

Organizasyon kalitesi, tanıtım gücü ve konferansları ile en hareketli fuarlardan biridir. Özellikle dijital alandaki gelişmeler yakından takip edilebilir. Uluslararası basın kuruluşlarınında yakın takibinde olan WTM-Londra, Türkiye turizm tanıtımı ve pazarlaması için vazgeçilmezdir.

İncelenebilecek konular, etkinlikler;

Turizm ve sayahat endüstrisinde blog yazarlığının önemi; fuar esnasında aktif blogların hazırlanması sağlanacak ve bununla ilgili seminer sonuçları değerlendirilecek. Sosyal ağların en etkili olduğu alan turizm.

Uluslararası faaliyet gösteren tedarikçiler, acentalar, yöneticiler ve yeni promosyonlarla karşılaşma.

Kas
4
Sal
2014
MODEF EXPO İnegöl Mobilya Fuarı @ İnegöl Fuar Merkezi
Kas 4 @ 10:00 – Kas 8 @ 18:00
MODEF EXPO İnegöl Mobilya Fuarı @ İnegöl Fuar Merkezi | İnegöl | Bursa | Türkiye

İnegöl, mobilya sektöründe dünyada kabul görmüş üretim merkezlerinden biridir. Her yıl iki kez düzenlenen modef fuarını uluslararası düzeyde çok önemli alıcılar ziyaret etmekte ve aynı zamanda katılımcı da olmaktadırlar. 2014 Modef Expo ürünleri; modern, klasik ve modüler mobilya, yemek ve yatak odası grupları, sandalye, bebek ve genç odası ile mobilya aksesuarlarından oluşmakta.

İnegöl, mobilya üretimi ve fiyat odaklı rekabet dışında marka ve tasarım merkezi stratejisiyle de katma değer yaratabilmektedir.

Premiere Brasil Tekstil Fuarı @ EXPO CENTER NORTE
Kas 4 @ 10:00 – Kas 5 @ 19:00

Premiere Brasil Fuarı
Brezilya son 5 yılda tekstil ithalatını %100 artırdı ve ihracat potansiyeli taşımaya devam etmekte. Türk tekstilcilerin marka ve vizyon geliştirmeleri için dünyanın uzak noktalarına kadar ulaşmaları, uzun vadede çok ciddi karlılık ve hatta yeni ortaklıklar oluşturmalarına katkı sağlayacaktır.

Türk Hava Yolları, Sao Paulo/Brezilya’ya direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Brezilya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Fuar merkezi

Guarulhos Uluslararası Hava Limanına yaklaşık 20 km.
Congonhas Hava Limanına 16 km.

Açık adresi
Rua José Bernardo Pinto, 333
Vila Guilherme CEP: 02055-000 São Paulo / SP

Texworld İstanbul @ Lütfi Kırdar Kongre Sergi Sarayı
Kas 4 @ 10:00 – Kas 6 @ 18:00

Texworld dünya moda ve tekstil merkezlerinde düzenlenen uluslararası üne sahip bir fuardır. 2014 yılıdan itibaren Texworld İstanbul’da yapılmaya başlanıyor. Başlıca ürünler; hazır giyim kumaş çeşitleri ve aksesuarlardan oluşmaktadır.

Katılım ve ziyaretçi grupları; konfeksiyon üreticileri, özel markalar, tekstil perakendecileri ve toptancıları, büyük ölçekli perakendeciler, zincir mağazalar, büyük mağazalar, ticaret şirketleri, acenteler, tasarımcılar, ofisler ve satış temsilcilerinden oluşmakta.

Kas
5
Çar
2014
Ayakkabı Moda Fuarı Aymod İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Kas 5 @ 10:00 – Kas 8 @ 18:00

Aymod uluslararası ayakkabı moda fuarı 2014 yılında da iki kez düzenlenecek. Ağırlıklı olarak, sırasıyla Ortadoğu, Avrupa ve Rusya’dan ziyaretçilerin bulunduğu fuar yaz ve kış modasına göre ayrı ayrı düzenlenmektedir. Fuarda defileler de yapılmaktadır.

İlk fuar 23-26 Nisan’da gerçekleşmişti.

Konusunda Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin en büyük ayakkabı fuarı olan aymod, sonbahar kış modasını ve trendlerini sergileyecek. Başlıca ürünler ayakkabı, çanta, kemer, cüzdan ve tamamlayıcı aksesuarlar.

Avrupa’daki ekonomik çalkantıların ayakkabı üreticilerine getirdiği zorluklar, Türkiye’deki KOBİ’ler için uluslararası boyutta fırsatlar sağlayabilir.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.