Fuar takvimini incelemeyi unutmayın. 2014 ve 2015 güncel etkinliklerini gerçek zamanlı takip edin.

Fuar takviminde, Türkiye’de gerçekleşecek fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde Tüyap, İstanbul Fuar Merkezi, Cnr Fuar alanlarında, farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. KOBİ’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2014 Güncel Fuar Takibi

Eki
30
Per
2014
Mersin Turizm Seyahat Fuarı @ Yenişehir Fuar Merkezi
Eki 30 @ 10:00 – Kas 2 @ 17:00

Konaklama tesisleri, seyahat acentaları, yolcu taşımacılığı firmaları, turizm firmaları, dernek ve birliklerin katılımıyla gerçekleşecek.

Eş zamanlı yapılacak diğer fuar, Mersin otel ekipmanları, konaklama fuarı; yapı malzemeleri, mobilya ve aksesuarları, spor ve eğlence ürünleri, temizlik ürün ve hizmetleri, endüstriyel mutfak, servis ekipmanı ve malzemeleri.

İstanbul Oyuncak Fuarı Toyzeria @ İstanbul Fuar Merkezi
Eki 30 @ 11:00 – Kas 2 @ 18:00

Fuarda ticari amaçlı eğlence ve hobi ürünleri sergilenecek.
Fuar konusu; uyun ve oyuncak çeşitleri, elektronik oyuncaklar, eğlence araçları, masa oyunları, spor oyun alanları, araçlar ve lisans firmaların ürünleri bulunabilir.

Ticari amaçla düzenlenen fuara 16 yaşından küçükler alınmamaktadır.

Kas
3
Pts
2014
World Travel Market Londra @ ExCeL, London
Kas 3 @ 10:00 – Kas 6 @ 18:00

Turizm endüstrisinde Türkiye için en büyük üç pazardan biri olan İngiltere’de her yıl gerçekleşen turizm fuarı.

Organizasyon kalitesi, tanıtım gücü ve konferansları ile en hareketli fuarlardan biridir. Özellikle dijital alandaki gelişmeler yakından takip edilebilir. Uluslararası basın kuruluşlarınında yakın takibinde olan WTM-Londra, Türkiye turizm tanıtımı ve pazarlaması için vazgeçilmezdir.

İncelenebilecek konular, etkinlikler;

Turizm ve sayahat endüstrisinde blog yazarlığının önemi; fuar esnasında aktif blogların hazırlanması sağlanacak ve bununla ilgili seminer sonuçları değerlendirilecek. Sosyal ağların en etkili olduğu alan turizm.

Uluslararası faaliyet gösteren tedarikçiler, acentalar, yöneticiler ve yeni promosyonlarla karşılaşma.

Kas
4
Sal
2014
MODEF EXPO İnegöl Mobilya Fuarı @ İnegöl Fuar Merkezi
Kas 4 @ 10:00 – Kas 8 @ 18:00
MODEF EXPO İnegöl Mobilya Fuarı @ İnegöl Fuar Merkezi | İnegöl | Bursa | Türkiye

İnegöl, mobilya sektöründe dünyada kabul görmüş üretim merkezlerinden biridir. Her yıl iki kez düzenlenen modef fuarını uluslararası düzeyde çok önemli alıcılar ziyaret etmekte ve aynı zamanda katılımcı da olmaktadırlar. 2014 Modef Expo ürünleri; modern, klasik ve modüler mobilya, yemek ve yatak odası grupları, sandalye, bebek ve genç odası ile mobilya aksesuarlarından oluşmakta.

İnegöl, mobilya üretimi ve fiyat odaklı rekabet dışında marka ve tasarım merkezi stratejisiyle de katma değer yaratabilmektedir.

Premiere Brasil Tekstil Fuarı @ EXPO CENTER NORTE
Kas 4 @ 10:00 – Kas 5 @ 19:00

Premiere Brasil Fuarı
Brezilya son 5 yılda tekstil ithalatını %100 artırdı ve ihracat potansiyeli taşımaya devam etmekte. Türk tekstilcilerin marka ve vizyon geliştirmeleri için dünyanın uzak noktalarına kadar ulaşmaları, uzun vadede çok ciddi karlılık ve hatta yeni ortaklıklar oluşturmalarına katkı sağlayacaktır.

Türk Hava Yolları, Sao Paulo/Brezilya’ya direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Brezilya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Fuar merkezi

Guarulhos Uluslararası Hava Limanına yaklaşık 20 km.
Congonhas Hava Limanına 16 km.

Açık adresi
Rua José Bernardo Pinto, 333
Vila Guilherme CEP: 02055-000 São Paulo / SP

Texworld İstanbul @ Lütfi Kırdar Kongre Sergi Sarayı
Kas 4 @ 10:00 – Kas 6 @ 18:00

Texworld dünya moda ve tekstil merkezlerinde düzenlenen uluslararası üne sahip bir fuardır. 2014 yılıdan itibaren Texworld İstanbul’da yapılmaya başlanıyor. Başlıca ürünler; hazır giyim kumaş çeşitleri ve aksesuarlardan oluşmaktadır.

Katılım ve ziyaretçi grupları; konfeksiyon üreticileri, özel markalar, tekstil perakendecileri ve toptancıları, büyük ölçekli perakendeciler, zincir mağazalar, büyük mağazalar, ticaret şirketleri, acenteler, tasarımcılar, ofisler ve satış temsilcilerinden oluşmakta.

Kas
5
Çar
2014
Ayakkabı Moda Fuarı Aymod İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Kas 5 @ 10:00 – Kas 8 @ 18:00

Aymod uluslararası ayakkabı moda fuarı 2014 yılında da iki kez düzenlenecek. Ağırlıklı olarak, sırasıyla Ortadoğu, Avrupa ve Rusya’dan ziyaretçilerin bulunduğu fuar yaz ve kış modasına göre ayrı ayrı düzenlenmektedir. Fuarda defileler de yapılmaktadır.

İlk fuar 23-26 Nisan’da gerçekleşmişti.

Konusunda Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin en büyük ayakkabı fuarı olan aymod, sonbahar kış modasını ve trendlerini sergileyecek. Başlıca ürünler ayakkabı, çanta, kemer, cüzdan ve tamamlayıcı aksesuarlar.

Avrupa’daki ekonomik çalkantıların ayakkabı üreticilerine getirdiği zorluklar, Türkiye’deki KOBİ’ler için uluslararası boyutta fırsatlar sağlayabilir.

Kas
6
Per
2014
Turkeybuild İzmir Yapı Fuarı @ İzmir Uluslararası Fuar Alanı
Kas 6 @ 10:00 – Kas 9 @ 18:00

Turkeybuild İzmir 2014; yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileriyle gelişen gayrimenkul sektörüne yönelik İzmir’de gerçekleşen en büyük fuardır.

Hizmetler; altyapı, kaba yapı, bitirme işleri, tesisat, elektrik-elektronik, bina donanımı, mutfak-banyo, çevre düzenleme-peyzajcılık üzerine.

Kas
8
Cts
2014
İstanbul Kitap Fuarı @ Tüyap İstanbul
Kas 8 @ 10:00 – Kas 16 @ 20:00
İstanbul Kitap Fuarı @ Tüyap İstanbul | Büyükçekmece | İstanbul | Türkiye

Okuma alışkanlığı ile eğitim, sosyal ve ekonomik anlamda gelişebilmenin başlıca faktörüdür. Kitapseverler, İstanbul kitap fuarı 2014’de bir hafta boyunca 700’ün üzerindeki yayıncı ile yerli, yabancı yazarları takip edebilme fırsatı bulacak. Fuar şiir dinletisi, oyun, söyleşi, panel ve birçok organizasyon eşliğinde binlerce okuyucu tarafından ziyaret edilecek. Özellikle iktisat, hukuk, tıp, mimarlık ve mühendislik alanlarında akademik araştırma yapanlar için de teknik yayınlar bulunabilir. Uzaktan eğitim ve e-kitap yayıncılığındaki hızlı gelişmeler de yine İstanbul kitap fuarında tanıtılacak.

Fuara okul, dersane ve yayıncı kuruluşların dışında İstanbul sahaflarının katılımı da gerçekleşecek. Bireysel katılımcı olarak edebiyatçı, gazeteci, yazar ve sanatçıların da bulunabileceği fuarda tartışma ve söyleşilere de katılabilmek mümkün.

İstanbul kitap fuarı, uluslararası İstanbul sanat fuarı (artist) ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek. Sanat fuarında karikatür, resim, heykel ve minyatür sanatçılarının sergileri incelenebilir.

2014 İstanbul kitap fuarı onur konuğu Macaristan olacak. 2013’de ise “Yeni İpek Yolu-Yeni Sayfa” temasıyla onur konuğu Çin olmuştu.

Kitap fuarları Türkiye genelinde yıl içinde farklı zamanlarda ve farklı şehirlerde tematik olarak organize edilemktedir. İstanbul başta olmak üzere Adana, Bursa, İzmir, Diyarbakır, İzmit, Adapazarı, Malatya ve Antalya’da eğitim ve kitap fuarlarıyla birlikte bu önemli alanda birçok hizmet sunulmaktadır.

Kas
13
Per
2014
Antalya Yapex Yapı İnşaat Fuarı @ Antalya Expo Center
Kas 13 @ 10:00 – Kas 16 @ 17:00

Yapı inşaat malzemeleri ve yenileme fuarı yapex Antalya’da başcıla ürünler inşaat makine ve ekipmanları, yapı kimyasalları, duvar-cephe kaplamaları, asansörler, elektrik malzemeleri, yalıtım, doğal taşlar, banyo mutfak ürünleri.

Restorasyon, koruma, yenileme hizmetleri ve teknikleri, çatı örtüleri, cephe kaplama malzemeleri, doğal taşlar, güneş enerji sistemleri, pencere, panjur ve kapı sistemleri, otomatik kapılar, bariyerler, güneş kırıcılar.

Seramik, vitrifiye ürünler, banyo armatürleri ve aksesuarları, seramik karolar, akrilik banyo ürünleri, saunalar, banyo armatürleri, mutfak mobilyaları.

Güzellik ve Bakım Ürünleri Fuarı Ankara @ ATO Kongre ve Sergi Sarayı
Kas 13 @ 10:00 – Kas 16 @ 18:00

Uluslararası güzellik ve bakım ürünleri fuarı Ankara Congresium’da gerçekleşecek. Kozmetik, parfüm, profesyonel saç, kuaför araç ve gereçleri, kuaför mobilyaları, spa wellness fitness ürün ve hizmetleri sergilenecek.

İnovasyon Fuarı İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Kas 13 @ 10:00 – Kas 16 @ 18:00

İnovasyon Fuarı 2014; yeni teknolojiler, araştırma ve geliştirme projeleri, teknopark projeleri, üniversite projeleri, yeni buluşlar.
Fuarın amacı; Türkiye’de yaratıcı girişimcileri ve bu girişimleri desteklemek isteyen kurum ve kuruluşları aynı platform altında buluşturarak sinerji yaratmaktır. Robot teknolojisi, yeni yazılımlar, mekatronik mühendisliği, bilişim, kompozit ürünler, lazer teknolojisi, uzay bilimi, teknoloji transferi gibi konularda bilgi sahibi olmak ya da gözlemlemek isteyenler “ücretsiz” olarak fuarı ziyaret edebilirler.

İnovasyon fuarı Cebit Bilişim Konferansı ardından gerçekleşecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, KOSGEB, TÜBİTAK, Türk Patent Enstitüsü gibi başlıca kuruluşların destek ve katılımıyla gerçekleşecek fuarda, samimi ve profesyonel temsilcilerden güncel bilgileri alabilirsiniz.

Mersin Yapı Emlak Fuarı @ Yenişehir Fuar Merkezi
Kas 13 @ 10:00 – Kas 16 @ 17:00

Mersin yapı ve emlak Fuarı; inşaat malzemeleri, iş makineleri, dekorasyon, tesisat, ısıtma, soğutma, havalandırma, arıtma sistemleri, asansör, yalıtım, gayrimenkul pazarlama bölümlerinden oluşmaktadır.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.