Fuar Takvimi

Kategori: Fuar&Etkinlik | 0

Fuar takviminde, Türkiye’deki fuarların hangi şehirde, ne zaman ve hangi sektöre hitaben gerçekleştiğini bulabilirsiniz. Başlangıç bitiş tarihi, fuar adresi, harita, ulaşım bilgileri en ince detayına kadar özenle hazırlanmıştır. Fuar takvimi düzenli olarak güncellenir, Türkiye’de önem derecesi yüksek yüzden fazla fuara ait özel sayfaları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelindeki tüm fuar merkezlerinde , farklı tarihlerde ve farklı şehirlerde gerçekleşen en önemli fuarlar burada. Takvimi kullanarak hangi fuarın hangi şehirde olduğunu bulabilirsiniz.

Fuarlar, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler “KOBİ” için vazgeçilemeyecek ticari organizasyonların başında gelir. Kobi’lerin, doğru müşterileri doğru yerde ve doğru zamanda bulmalarını, yeni teknolojileri ve rakiplerini takip edebilmelerini kolaylaştırır. İyi organize edilmiş bir fuarda, doğru müşterileri bulma şansı her zaman için yüksektir. Pazar payını yükseltmek ve birebir müşteri iletişimi sağlayabilmek, şirketin ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğine ciddi katkı sağlar.

2015 Yılı Güncel Fuar Takibi

Oca
8
Per
2015
Ankara Düğün ve Evlilik Fuarı @ ATO Kongre ve Sergi Sarayı
Oca 8 @ 10:00 – Oca 11 @ 18:00

Yeni evlenecek çiftler için gelinlik, damatlık, organizasyon hizmet ve ürünleri sunulacak. Ayrıca nikah şekeri, kiralık araç, davetiye, catering hizmetleri, reklam, tanıtım ve promosyon hizmetleri, mücevher ve balayı organizasyonları 2015 Ankara düğün ve evlilik fuarında.

İstanbul Organik Tarım Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 8 @ 10:00 – Oca 10 @ 18:00

Fresh Türkiye 2015 yaş meyve, sebze ve organik ürünler fuarı İstanbul’da başlıca ürünler; yaş meyve sebze, organik ürünler, sert kabuklu meyveler, kuruyemişler, aromatik ve tıbbi etkili bitkiler, zirai tohumlar ve bağlı teknolojiler bu fuarda ihracat ve iç piyasa için alıcılarla buluşacak.

Bu fuar, doğal ve sertifikalı organik gıda ürünleri fuarı, tohumculuk fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir.

İstanbul Tohum Teknoloji Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 8 @ 10:00 – Oca 10 @ 18:00

Türkiye 2015 tohum teknolojileri, tohumculuk fuarı İstanbul’da. Başlıca ürünler; fide, fidan, süs bitkileri, paketleme ambalaj, tarımsal üretim amaçlı tasarlanmış yazılımlar, tarım bankacılık hizmetleri, bitki ıslahı ve gübre.

Bu fuar, doğal ve sertifikalı organik gıda ürünleri fuarı, yaş meyve sebze üretim fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleşmektedir.

Organik Gıda Fuarı Exponatura @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 8 @ 10:00 – Oca 11 @ 18:00

Exponatura 2015 İstanbul fuarı ürünleri; bitkisel, el imali sertifikalı doğal ve organik gıdalar, içecekler, doğal tedavi yöntemleri, yöresel ürünler ve sağlıklı yaşam için gerekli tüm ürünler bulunabilir. Bunların dışında SPA ve sağlık turizmine yönelik katılımcılar ekolojik turizmle ilgili trendleri sergileyecekler.

Organik gıda pazarı; zeytinyağından peynire, çaydan turşuya, reçelden salçaya, tarhanadan kuru patlıcan bibere, doğal sabundan mandıra kaymağına kadar Türkiye’nin hemen hemen her yöresinden el yapımı ev yapımı ürünleri de bulmak mümkündür.

Bu fuara benzer olarak İzmir’de organik gıda ürünlerinin tanıtım ve satışının yapılabildiği, ağırlıklı olarak Ege Bölgesi’nin zeytinyağı üreticilerinin de katıldığı fuarlar da düzenlenmektedir. Zeytinyağı dışında Akdeniz florasına ait pek çok doğal ve organik (sertifikalı üretim) ürün bulunabilir.

Oca
13
Sal
2015
Adana Kitap Fuarı @ Tüyap Adana
Oca 13 @ 10:00 – Oca 18 @ 18:00

Adana kitap fuarı 2015, kitap ve süreli yayınların tanıtım ve satışı dışında, dijital yayıncılıktaki gelişmeler takip edilebilir. Adana, Mersin ve Gazianep Türkiye’nin önemli sanayi lojistik kentleri olmalarının dışında aynı zamanda eğitim olanakları ve yatırımları olan şehirlerdir. Fazla bilinmese de sosyal ve kültürel faaliyetlere ilgi oldukça yüksektir. Fuarda indirimli akademik kaynaklar bulunabilir.

Adana kitap fuarı, Çukurova eğitim fuarı ile aynı anda gerçekleştirilecek. Fuar konusu; yurtiçi, yurtdışı eğitim kurumları ve eğitim araç gereçlerinin tanıtımı.

Oca
15
Per
2015
Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 15 @ 10:00 – Oca 18 @ 18:00

Anne, bebek ve çocuklar için, giyim aksesuar üreticilerinin sonbahar kış koleksiyonlarını tanıtacakları fuar, İstanbul fuar merkezinde 2015’de gerçekleşecek. Başlıca ürünler; taşıma araç gereçleri, bisiklet, güvenlik, hazır giyim, oyuncak, mobilya, ev tekstili, kozmetik, gıda, beslenme araçları.

Kapı Fuarı İstanbul @ İstanbul Fuar Merkezi
Oca 15 @ 10:00 – Oca 18 @ 18:00

Ahşap, çelik, endüstriyel otomatik kapı üreticileri ve yan sanayi katılımıyla gerçekleşecek. Kapak, profil, mobilya aksesuarları ve raydolap fuarı 2015 ile eş zamanlı yapılacak.

Oca
16
Cum
2015
İstanbul Evlilik Hazırlıkları Fuarı @ Lütfi Kırdar Sergi Sarayı
Oca 16 @ 10:00 – Oca 18 @ 18:00

Evlenecek çiftlerin bulabileceği her şey bu fuarda olacak. Gelinlik, damatlık, ev dekorasyonu, davetiye, nikah şekeri, turizm acenteleri, davet organizasyon şirketleri, 2015 evlilik sezonundan önce bu fuarla ürün ve hizmetlerini sunacak.

Oca
19
Pts
2015
TexWorld New York @ Jacob K. Javits Convention Center
Oca 19 @ 10:00 – Oca 21 @ 16:00

ABD dünyanın en büyük 2. tekstil ithalatçısı olmakla beraber ithalat rakamı 12 milyar doları aşmaktadır.
Fuarda üreticilerin yanı sıra, toptancılar, acentalar, desinatörler ve alım ofisleri olacak. İpek, yün, pamuk, denim, kumaş ve hazır giyim ürünleri tanıtılacak.

Oca
21
Çar
2015
Antalya Otel Restoran Ürünleri Fuarı @ Antalya Expo Center
Oca 21 @ 10:00 – Oca 24 @ 18:00

Konaklama ve ağırlama ekipmanları fuarı 2015; oteller ve turizm sektöründe hizmet sunan kuruluşlar için, tekstil, dekorasyon, servis ekipmanları 2015 turizm sezonu başlamadan önce Antalya’daki fuarda sergilenecek.

Başlıca ürünler; restoran takım ekipmanları, endustriyel mutfak takımları, çamaşırhane ürünleri, otel tekstili, dekorasyon hizmetleri, mobilyalar, bahçe mobilyaları, personel kıyafetleri ve bilgisayar teknolojileri.

Uyarı: Fuar organizatörleri tarafından tarih değişikleri yapılabilir ya da iptal edilen fuarlar olabilir. Fuar takvimi mümkün olduğunca günceldir. Ayrıca katıldığınız fuarlarla ilgili gelişmeleri ya da önerilerinizi bu ve benzer sayfalarda diğer okuyucularla paylaşabilir, ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilirsiniz.

Yorum yazabilirsin, üyelik gerekmez